| enderlock a întrebat:

Este vreo diferenta intre un cadru jug de motor opel astra g coupe cu motor de 1.4 16v, an 1999, si un cadru jug de alt opel astra g, alt an sau alt motor?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da e, diferenta de dimensiuni care nu intra corect si nu isi are rostul la masina. Pentru inlocuirea cu alt motor diferit care nu e la fel cu cel vechi se necesita modificari la blocul motor, in acelasi timp se inlocuie cu altul cadrul jug corespunzator.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, ar putea fi.
Am patit sa iau jug pentru bot de A4 1.9 TDI. Am luat tot de TDI, dar cu 2-3 ani mai tanar, si nu s-a potrivit.
Fiind vorba totusi de un cadru de la motor, daca iei de pe unul cu acelasi tip de motor, ar trebui sa fie compatibil.