| syjey a întrebat:

Funda:Cat costa scoala de soferi pentru motociclete nu din alea pana in 49 aia care dupa ce-o faci poti conduce orice fel de motocicleta? si e ca abia dupa 24 ani o poti face?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Permis Categoria A:
Motociclete cu sau fără ataş şi tricicluri cu motor cu puterea de peste 15 kW;
Varsta minima pentru obtinerea permisului de conducere categoria A este de 20 de ani impliniti, daca persoana are o experienta de cel putin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria A2, sau 24 de ani impliniti.

Pretul difera in functie de scoala la care faci cursurile.

Pretul pleca cam de pe la 900 ron.

3 răspunsuri:
| syjey explică:

Nu ma prea pricep, dar pentru un motor ca HONDA HORNET ce fel de permis am nevoie?

| viotedy a răspuns:

700-800 lei.500 e de A1.da,la 24 ani.

| vladrebecca a răspuns:

Salut! Undeva la 400 lei ar trebui sa te coste! La mine a fost 350 ron + actele cam 150 ron, deci undeva la 550ron