| alalal a întrebat:

FUNDA! Daca am masina neagra si o colantez tot negru de exempul: negru perlat sau mat, se considera ca i-am schimbat culoarea sau nu este nici o problema?
Mai am o problema! Daca ii pun un eleron de alta culoare si ii vopsesc/colantez si manerele usilor + alte ornamente ale masini in acea culoare, exista vreo problema? MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu este nici o problema daca vopsesti masina in aceeasi culoare doar ca alta nuanta. Poti sa pui si alte culori pe ea (gen manere usi, spoiler, etc) atata timp cat ce ai schimbat nu depaseste 50% din culoarea totala a masinii. Deci teoretic poti sa vopsesti fix 50% din ea alta culoare si nu are nimic. Mai realistic, poti vopsi capota, plafonul, manerele si e ok. big grin.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aceeasi culoare de diferita tenta nu trebuie modificat civ dar daca era alta da. Pt chestii minore ar fi la mintea prostului sa ceara inscriptia culorii noi in civ intreaba ala care se ocupa de masina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e vorba tot de negru (fie el mat, perlat, metalizat, etc), nu este nici o problema, nu se modifica nimic in acte.
Daca pui eleron de alta culoare plus manere, nu e nici o problema dpdv legal, doar estetic: arata ca dreacu! Mai gandeste-te.

| Crisdc69 a răspuns:

E logic. Daca e tot nergru nu schimbi nimic. Daca e alb, etc schimbi talonul.