| mihaamihaa98 a întrebat:

Heii tpu...Am lasat masina un timp indelungat fara baterie, apoi dupa ce am incarcat-o si am incercat sa o montez pe masina a pornit alarma ne mai mergand din telecomanda! Ce pot face?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dai bateria jos si prima oara pui borna (-) la baterie si apoi borna (+) de aici a pornit problema si posibil sa mearga, daca nu va fi mai urat pentru ca trebuie sa o duci in service sa o verifice un electrician nu ai ce sa ii faci daca nu va merge nici dupa faza asta. Se intampla destul de frecvent dar rezolvarea problemei nu este foarte scumpa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa deconectezi bateria sau alarma.