| AlcolicSmile123 a întrebat:

am un Opel Astra G Caravan 1.6, inchid masina (buton) apas din nou inchis si tot nu porneste alarma, cum sa o fac sa porneasca?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi:
- Alarma prost montata;
- Scurtcircuit;
- Fire vechi si tocate;
- Cea mai plauzibila varianta telecomanda prost softata sau dereglata.

| 0rlando a răspuns:

Verifică firele de la alarmă și bateria de la telecomandă, sau mergi la un atelier specializat în alarme auto.

| BuGz a răspuns:

Probabil nu este conectata cum trebuoie alarma thinking
Cel mai bine ar fi ca tu sa nu intri in el sa incerci s-o repari
Du-o la un service iar daca alarma e stricata complet cumpara una noua
Sper c-a teama jutat
fundita?!?

| constantinescu98 a răspuns:

Ai avut accidente sau de la persoana de la care ai cumparato a avut a avut si tata mai multe accidente si cand inchide masina o portiera i se inchide cand vrea si semnalizarile la fel cand o inchidea se aprindeau de 2 ori si cand o deschidea o data si acum i se aprind cand vreau la inceput am crezut ca nu are bateria curent am schimbat-o si la fel te sfatuesc sa o duci la servis sa o verifici