| stefantiby a întrebat:

Imi poate spune cineva ce model de elicopter este acesta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:20&biw=1280&bih=885

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

IAR 330 modelul Medevac fiindca exista si cel Naval si Militar. Sunt ultimele modele, fiindca a mai fost un 330 cel cu botul rosu modelele clasice, facute dupa modelul celor de vanatoare!

3 răspunsuri:
| rossi46 a răspuns:

Este un elicopter IAR-330.

| rossi46 a răspuns:

Este un elicopter IAR- 330.

| Daniel123 a răspuns:

Nu sunt sigur, dar presupun ca e un 135 P2, stiu asta de la tata care e pasionat de elicoptere si a zis ca modelul asta poate fi. Repet nu sunt sigur de asta.