| Mihai_4841 a întrebat:

Imi spuneti niste informatie despre masina ford fiesta 2005 multa info plizz

Răspuns Câştigător
| Agradável a răspuns:

Ford Fiesta este o maşină supermini cu tracţiune pe faţă concepută de Ford Europa, o filială a Ford Motor Company, şi produsă în Europa, Brazilia, Argentina, Mexic, Venezuela, China, India şi Africa de Sud. Modelul este comercializat în întreaga lume, inclusiv în Japonia, Australia şi continentul american.

Fiesta este unul dintre cele mai comercializate modele ale Ford, cu peste 12 milioane de unităţi vândute începând cu 1976.[1] Din 2010, a şasea generaţie Fiesta (Mark VI)[1] este disponibilă şi în Statele Unite (din ianuarie) şi Canada (din martie) — primul Fiesta comercializat în America de Nord după anii 1978–80.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ford Fiesta este o masina fiabila care se comporta foarte bine pe orice drum, mie imi place foarte mult.Are tractiunea pe fata, un motor puternic cu demaraje rapide. Interiorul este placut, geamurile au actionare electrica, aer conditionat, oglinzile electrice si un consum de carburant acceptabil. Problema este ca atat manopera cat si piesele de schimb sunt un pic cam scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai progresist design din prezent a influenţat fiecare linie şi detaliu, de la exteriorul finisat, aerodinamic, până la interiorul stilat şi seducător al Ford Fiesta. De asemenea, Fiesta este caracterizată de tehnologii inovatoare - de la motor şi tehnologia sistemului de transmisie, ce oferă o excelentă economie de combustibil şi emisii reduse de CO2, până la opţiuni precum Bluetooth® cu tehnologie de comandă verbală şi conector USB, pentru mai mult confort şi divertisment.

Dat fiind faptul că aceasta este o prezentare generală a Ford Fiesta, unele dintre dotările menţionate pot fi opţiuni standard pentru întreaga gamă, în timp ce altele pot fi dotări opţionale sau pot fi disponibile numai pentru anumite modele. Te rugăm să consulţi catalogul tuturor dotărilor şi specificaţiilor sau contactează Dealerul tău Ford.