| Alexandru_Gavrila_1993 a întrebat:

Intrebare pentru conducatori auto din Braila. Cate strazi cu sens unic sunt in Braila daca puteti sa le enumerati, poate sa fie 1, 2 cate stiti si in ce zona sunt. Trebuie sa dau traseul si as vrea sa stiu o parte din strazile cu sens unic, am mai patit-o sa nu vad semnu si am intrat pe strada cu sens unic unde imi era interzis accesu. Multumes!

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod cert, ai sens unic pe Calarasi, de la Bd. Cuza pana in Piata Traian.
Mai e un sens unic pe Polona, intre Bd. Cuza si Calea Galati si inca unul pe Balcescu, intre Calea Galati si Cuza.
Cred ca or mai fi si altele, pe stradute mai mici.
Numai ca se presupune ca vei conduce masina si prin alte orase. Ce faci? Ceri alora de acolo lista de strazi?
Ca sofer, te uiti dupa semne, dupa semafoare, nu dupa avioane.
Deci, casca bine ochii pe unde mergi, ca sa vezi TOATE semnele de circulatie.