| anonim_4396 a întrebat:

La masina, daca tin cheia in contact si deschid portiera se aude un tiuit. Cand scoteam cheia din contact, tiuitul se oprea pe loc. Astazi am observat ca tiuitul mai continua 3/4 secunde pana sa se opreasca, dupa ce scot cheia din contact. Mentionez ca tot astazi am schimbat cd playerul la masina. Credeti ca s-a dereglat vreun fir pe acolo... sau de ce tiuitul nu se mai opreste instant, dupa ce scot cheia?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Nu stiu ce masina ai, dar alarma asta e la toate masinile americane si e ceva normal, facut ca sa nu uiti cheia in contact. Daca te deranjeaza, contactul alarmei e undeva pe stalpul din fata usii, poti sa ajungi la firele lui scotand panoul de jos din stanga ansamblului pedalier si sa le decuplezi. Nu uita sa le izolezi daca le lasi atarnate si verifica sa nu fie legate cu alte chestii de pe masina.