| IustinPetrea a întrebat:

La recuperarea certificatului, la RAR, se verifică întreaga motocicletă sau doar partea unde a fost constată defectul?

Am avut certificatul suspendat pentru o defecțiune la tobă, însă fostul proprietar a mai făcut mici modificări la motor (parbriz negru, stop led etc.), ar trebui sa modific și astea sau doar evacuarea pentru recuperare?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se pot lua si de alte modificari, nu se uita doar la defectul pentru care ai fost sanctionat.
Daca descopera alte probleme, iti pot anula ITP-ul.