| anonim_4396 a întrebat:

Luni urmeaza sa cumpar un ford transit din 2003, superba masina. Ma intereseaza cat ma costa rarul, masina e adusa din germania, are numere rosii si trebuie sa fac rarul pentru inscriere. Ma intereseaza si o asigurare cam la ce pret ajunge. Masina este autoutilitara motor 2000cc. Va rog e urgent.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are carte de identitate romaneasca, faci doar autentificare, si costa in jur de 150 de lei, se vor uita la serii mai mult.
Daca nu a mai fost inmatriculata in Romania, trebuie sa faci omologare, si te costa undeva pe la 450 de lei. Vor face mai multe teste, printre care si cele ITP.