| Num3Ascuns a întrebat:

Motocicleta de 125cmc sau un scuter de 125cmc? Ce alegeti? La care sunt mai ieftine piesele?

3 răspunsuri:
| Nokitochikushi a răspuns:

Mai bine ai lua un aprilia rs 125 e bun si eftin dar ai grija in curbe cu ea. big grin

| Georgel26 a răspuns:

Salut! Cred ca depinde foarte mult de care motor ai vrea sa fie. daca tinzi spre enduro de 125 de ex KTM EXC 125 o sa te coste mai mult piesele pentru ca uzura e mai rapida avand in vedere ca toate motoarele de 125 sunt in 2 timpi(sper ca nu gresesc). Daca in schimb vrei un moto mai smecher cu carena sport.gen Yamaha YZR 125 sau Aprilia RS 125. o sa fie tot ceva asemanator, dar modul de manevrare o sa fie diferit fata de cel de la enduro.Cu scuterul nu prea stiu ce sa zic. poate numai sa il ai pentru activitati zilnice sau de ocazie.Personal as alege un moto de strada cu carena sport de 125. e mult mai cool, e si legala(cu subcategorie A1-de la 16 ani) si se conduce mai lejer.

Baftawinking

| crististrand a răspuns:

La ambele sunt cam la acelasi pret.