| umbra99 a întrebat:

Okwinking. Stiu ca exista niste scutere ce nu necesita permis de conducere.Eu as dori sa stiu care sunt acestea si de la ce varsta se pot falosi.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 16 ani cele de 50 cc tipicele mopeduri stii care sunt, e necesar sa dai un atestat doar atat.

| Intruder19 a răspuns:

Da,cu capacitatea motorului de 49 cc care necesita un atestat, aceste a pot fi conduse de la varsta de 16 ani.Totusi am inteles ca din toamna va trebui carnet categoria a1 si pentru ele.

| Jonnyk a răspuns:

Sunt scutere din alea mici chinezesti sau mopeduri din alea (bicicleta cu motor laughing ).de 49 cc, dar si pentru ele trebu sa dai de un atestat, tot un fel de permis. si iti trebu macar 16,

| Jonnyk a răspuns:

Sunt scutere din alea mici chinezesti sau mopeduri din alea (bicicleta cu motor laughing ).de 49 cc, dar si pentru ele trebu sa dai de un atestat, tot un fel de permis. si iti trebu macar 16 ani