| anonim_4396 a întrebat:

Pareri Lada Niva pentru 19 ani? in primele luni de carnet? fiabilitate/ confort/ consum/ cost de intretinere? Lada Niva pentru ca e o masina bruta si cre'ca e rezistenta pentru mine, care nu vreau o masina la acelasi pret dar kilometraj dat inapoi.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un off-roader de succes.
Si atat. Nu e o masina.
Consum enorm, fiabilitate naiba stie, confort ca-n gara, cost de intretinere naiba stie.
E o masina bruta, buna sa o ai la tara in curtea bunicilor, sa-i pui 20l de benzina din cand in cand, sa te distrezi doua ore pe teren accidentat.
De circulat nu m-as prea incurca, desi stiu persoane care le folosesc.
O masina bruta si rezistenta pentru asfalt, e mai degraba Logan. Consum mic, confort slab dar totusi e masina, intretinere usoara.
Crede-ma, esti mai avantajat cu o masina din secolul asta, cu 400k km la bord, decat cu o drujba cu 4 roti.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La masina aia nici nu se pune in discutie confortul. Nu cred ca are asa ceva, iar consumul sigur sare de 10-15

| TrăieşteClipa a răspuns:

Acum 20 de ani, ar fi avut sens.
Este o masina depasita din toate punctele de vedere.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Confort 0, siguranta nu prea, consum mare dar daca o folosesti in afara orasului si nu faci multi km (doar ai 19 ani) si te mai si distrezi pe dealuri cu ea si vrei sa te dai tare in afara soselei atunci e ce trebuie.2-3 ani pana prinzi experienta nu cred ca o sa-ti faca probleme chiar daca n-a avut mila nici proprietraul anterior si nici nu te doare inima de ea