| anonim_4396 a întrebat:

Pareri opel astra H 1.6 twinport?

sunt incepator si o sa am masina asta la 18 ani

mulțumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu esti incepator inca.
Asta H e ok, daca se pune ulei bun (nu GM), si se previn/remediaza CIM-ul.
La tabla e 'tanc', piesele sunt foarte ieftine.
La fel de bun e si 1.4 twinport, puterile sunt apropiate. Nu sunt deloc lenese (spre deosebire de VAG-urile 1.4-1.6).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numa buna.

| 120bulevard a răspuns:

Nu e o masina rea deloc, putin cam feminina de altfel, pentru un tanar ca tine s-ar fi potrivit un vectra daca tot iti place opel, totusi, varianta de 1.7 cdti ar fi fost mai mult decat ideala datorita cuplului si consumului.

| IonNelutu a răspuns:

Per total este o masina perfecta pentru un incepator, motorul este tanc pot spune, ce e nasol este consumul deoarece e benzina si o sa-ti ia minim 10l/100km in oras.