| Marin_Constantin_1905 a întrebat:

Pentru cei care aveti Coupe, care este consumul real al unui Hyundai Coupe 1.6 2004 in sus? Dar 2.0?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe ăl mic dacă-l plimbi doar prin oraș, ajungi la 8-10 la sută

| relian a răspuns:

Ce model de hundai? Coupe nu este modelul, trebuie sa spui Veloster, Genesis, Elantra, Tiburon, etc, sau benzina, motorina.
E bun ca ai spus ce an si ce motor, dar mai trebuie sa spui daca e benzina sau diesel, si modelul, cum am aratat mai sus.
Coupe e de fapt masina cu 2 usi, desi acum mai nou is coupe si alea cu 4 laughing

Consumul real este cel facut de tiene pentru masina respectiva. Restu e consum de fabrica sau guvern, facute pe masini noi, sau masini bune, in stare normala de functionare, normal intretinute.

Cel real se face pentru masina respectiva, fctie de cit de uzata e masina si consumul este altul, de aia nu trebuie sa iei de bun ce spune fabrica, ori o alta persoana.
Daca ai masina bine intretinuta, atunci iei de bun ce spune fabricantu, daca ai un cazan de tuica, atunci faci tu consumul real.

Bagi combustibil, umpli rezervorul, dai km la zero, conduci pana se goleste rezervorul sau mai ai un sfert in el, te duci, umpli iar rezervorul, vezi la pompa citi litri bagi, ai la ceas citi km ai mers, faci calcul si ai aflat consumul real la acea masina.