| SiFrY_5505 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna si mi cati centimerti cubi are o bicicleta cu motor(scuter cum vreti sa ii spuneti)piaggio ciao

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Teoretic 49 cmc, dar daca vrei tu sa iti faci poti sa ii pui remorca, sa ii legi transmisia la bicicleta si motorul si rezervorul in remorca si sa o faci de 12.000 de litri ca pe un camion Volvo! Teoretic 49 cmc!

| a1doru a răspuns:

1.piaggio ciao nu e scuter ci moped.2.e diferenta intre moped si bicicleta cu motor.3.la moped, motorul este de 49cc, la bicicleta pot fi montate si motoare cu capacitate cilindrica mai mica.confuzia de termeni vine din traducerea,mot a mot, din franceza a termenului popular velomoteur, uzitat pentru moped.

| InfoMotoRo a răspuns:

49 cmc

| Damasc a răspuns:

Pai o bicicleta cu motor poate sa aiba maxim 50 cc, de asemenea sunt si de 41 sau mai mici.