| vladeusebiu a întrebat:

Pot pune anvelope de iarna sau iarna vara 205/55/16? Eu acum am de vara 225 50 16.
https://imgur.com/a/MV7Y9

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti pune anvelopele trecute in CIV

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, in lista aia ai trecute M+S de 205/55/R16.
Uita-te si in cartea de identitate a masinii, sa vezi ce ti-au omologat aia. La multe BMW-uri nu se trec dimensiunile anvelopelor, tocmai pentru ca lista de compatibilitate data de producator este foarte lunga, dar daca cumva aia de la RAR ti-au trecut in scarba doar 2-3 dimensiuni de acolo, poti avea probleme la un eventual control, daca ai o dimensiune neomologata de cei care ti-au scris cartea.

| Marius1107 a răspuns:

Uita-te in talon si vezi acolo dimensiunile aprobate autoturismului tau.

| Weh_Awimba_1986 a răspuns:

Poti, dar daca nu le ai in carte ramai fara talon.