| tikow a întrebat:

Recent am cumparat un Honda CRF250R 4 timpi din 2009 si am probleme cu pornirea. Rece nu porneste deloc doar daca o impingi si o pui in viteza porneste, iar cald porneste la prima/a doua pedala...Omul de la care l-am cumparat a zis ca a mers bine pana cand l-a dus la un service sa ii curete/regleze carburatorul si de atunci nu a mai pornit la rece. Ce poate fi cauza si ce ii pot face? Doresc sa specific ca acesta are pornire la buton si pedala.

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Trebuie sa gasesri un guru in motociclete cauta la scoala de soferi ami
Intreaba acolo cine le repara lor motocicletele
Ca adtia ce au muote treebuie sa aiba si un specialist

Eu stiu sa ti-o fac sa mearga perfect
In primulnrand trebuie reglat avansul.
Adica sa dea scanteie cans pistonul este putin plecat in fata de la punctul mort nunscanteie cum dau toti prostii cand pistonul este sus pentru ca el poate sa plece si in spate nimeni nu il constrange sa plece doar in fata

Inafara de asta trebuie sa ii schimbi buia si segmentii
L-ai resefmentat?
Apoi bobina aia de indictie da scànteie mare puternica sanatoasă

Apoi da carburatorul trebuie reglat

Toate lucrurike acestea ar trebui sa invetinsa le fcinsingur cu mana ta
Prntrunca carburatorul se mai deregleaza in timp asa ca teebuie sa te descurci.