| alinusha86 a întrebat:

Sal care poate sa imi zica si mie daca se pricepe la masini am un audi a4 am fost cu el la servis deoarecece imi mergea intrerupt in 3 bujii mecanicu mi-a spus ca is fisele si bujiile le-am schimbat dupa care la fel am mers din nou si mia curatat si injectoarele mi-a facut testul de compresie si mi-a spus cai bobina de inductie. as vrea sa fiu sigur ca sa nu mai dau banii si pe bobina daca ati patit-o careva va rog sa-mi dati un raspuns

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este posibil dar sunt foarte slabe sansele. Eu ma gandesc mai repede la:
- Pompa de benzina;
- Injectoare;
- Fise buji;
- Buji;
- Rampa injectoare infundata in zona unuia din injectoare desii este foarte rar fenomenul, deoarece daca este vorba de injectorul pus ultimul in rampa (Ala sa nu mearga) atunci ai mari sanse!

| mgtow a răspuns:

Ai grija ca multi sunt smecheri iti face cateva piese si zice ca e bine ca sa mai mergi pe la ei si sa dai mai multi bani, eu iti recomand sa vorbesti cu cineva care cunoaste un mecanic serios si iti face treaba buna la un pret mai bunicel.

| SysRq a răspuns:

Salut: Nu mai merge la acel mecanic! Du-te la reprezentanta Audi din Localitatea ta si fai un test pe calculator acolo iti vor spune ei cu exactitate ce are masina asa vei sti sigur si nu vei mai arunca cu bani iar bobina de inductie poate sa fie doar in cazul in care dupa o anumita turatie incepe sa faca ca si cand ar vrea sa moara motorul! Cel mai bine fai un test la Reprezentanta si ei au si service tio si repara! O zi buna!