| Băă_Gaby_1999 a întrebat:

Sall am o intrebare, daca dau de permis pentru categoria B1 la 16 ani, cand fac 18 ani trebuie sa platesc iar scoala de soferi pentru categoria B?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca trebuie s-o platesti, trebuie si sa o faci si sa sustii si sa reusesti la testele teoretic si practic pentru categoria B. Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de a implini varsta de 18 ani.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa platesti scoala, sa faci cursurile si sa dai examenele

| MariusF23 a răspuns:

Evident ca da.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut Gaby. Eu am dat pentru A1 în U.E. Acum 6-7 ani, eram minor, aveam 17 ani. Apoi la 18 am dat pentru B și am plătit jumătate din preț+c-am făcut doar condusul nu am mai dat testele scrise. Probabil pe atunci nu era dar acum cred că e la fel și în România.