| TibyNeagu a întrebat:

Sall...am un peugeot expert 2000hdi cand schimb filtru de motorina se aprinde un bec la bord. porneste greu si daca porneste o turezi si dupa se opreste.care este cauza? masina merge bine poti sa mergi cu ea 3-4 km si dupa se opreste din senin

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu are voie sa faca asa, maxim de 2 ori sa se opreasca dar dupa aia nu mai are voie. Acel bec este martorul de alimentare cu motorina si daca nu permite filtrul sa traca motorina automat sa aprinde martorul. Eu cred ca este un filtru neadecvat!

1 răspuns:
| djstefan a răspuns:

Colegu eu iti spun ca ai probleme cu EGR-ul din cauza filtrului ai dat peste cap parametrii originali si ai afectat sistemul de mentienre a relantiului