| Tw1sTer a întrebat:

Sall

As vrea sa cumpar un ford focus 1.8 TDCI din 2001-2002 vreau sa stiu ce defecte poate sa aiba

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O masina veche de 13 ani poate sa aiba orice.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cumpara-l si vei observa pe parcurs!

| AndreiGabi a răspuns:

Rugina? laughing
Nu cred ca poate cineva sa fie "mecanic la distanta".

| Florian20405 a răspuns:

Orice! Masina are totusi 12-13 ani laughing si totusi e ford laughing
Pai poate avea turbina stricata, injectoarele.O poate "da pe ulei"...cum nu e exclus si rugina, am un prieten bun care are focus 2006 si are rugina la el, masina e intretinuta, dar ma rog nu e o problema grava.
Deci in special la diesel la ford sa te astepti la orice problema, dar verific-o inainte de a cumpara-o, tester etc.
Bafta!