| ashta a întrebat:

as vrea sa cumpar un spray gri mat pentru a vopsi aeratoarele si manerele interior. credeti ca va prinde vopseaua pe plastic chiar daca am mai dat cu silicon?

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Cumpara primer. Da cu primer apoi cu vopsea si curata-le bine inainte cu degresant ceva, spirt sau altceva in genu. Sper ca iti e de ajutor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le cureti bine cu un degresant (poate fi si detergent de vase) apoi cu diluat si nu ar trebui sa ai probelme