| anonimusss12 a întrebat:

Cine are masina pe benzina rog sa ma ajute. Am un polo 6n din 1998 motor 1, 6 8V Eu stau la sat La momentul cand scot masina de pe ulita o pornesc dimineata sa plec ..Calc ambreajul la fund pornesc o accelerez la 2000 ture si cand ridic putin ambreajul turatia scade brusc uneori se si opreste. O cauza un sfat? Help me PS: Dupa ce motorul se incalzeste nu mai este nici o problema

1 răspuns:
| AlexLK a răspuns:

E foarte probabil sa fie senzorul temperatura motor.(el vede ca motorul este cald si ii face amestecul cu mai mult aer si mai putina benzina.La rece trebuie facut invers).Sau poate fi si din alte chestii.O diagnoza te ajuta cel mai mult.