| anonim_4396 a întrebat:

Daca bag freon la masina consumul creste?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai in primul rand feonul il bagi in instalatia de aer conditionat si consumul scade oarecum. Cu aerul conditionat fara freon trage mai greu pentru a racii si consuma mai mult. Cu freon trage mai incet deci consuma mai putin!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Freonul il bagi in instalatia de aer conditionat.consumul masinii creste atit timp cit tii aerul conditionat deschis cu 10-15%,daca ai climatronic mai putin.

| danut_7905 a răspuns:

De ex am logan 1.4 si cu ac-ul dat drumu nu ia mai mult de 160km/h dar cu el oprit pe autostrada se duc ela 170-180 eeste din 2008