| costy9603 a întrebat:

vreau si eu sa achizitionez un piaggio vespino ca acesta http://www.bikeshop.ro/......70894.html vreau si eu detalii despre acest moped, ce fel de aprindere(electronica sau pe platina)si tot ce se poate spune despre acesta.Mopedul care vreau sa il cumpar are cateva defecte.Nu tine relantiul cand sta pe loc asa in mers il tine si alt defect ar fi ca nu trage deloc bine in comparatie cu alte mopede de acelasi fel.Proprietarul spune ca aceste defecte ar fi de la curea de transmisie si de la bilele de la variator care a zis ca lipseste o bila. Ce ziceti se pot remedia aceste doua probleme si cum. funda + vot si mii de multumiri cine ma ajuta:*:*

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ca sa le luam pe rand:
- Trebuie sa fi atent sa nu iti iei teapa pot fi si probleme de la curea si bilele de la variator dar pot fi si multe alte probleme ascunse de acest lucru;
- Relatiul se rezolva 100% nu e aia problema;
- Scuterul daca a fost bine intretinut este ok, daca a fost tavalit si asa mai departe nu mai isi merita banii;
- Pretul mi se pare un pic cam mare la 300 de euro vorbeste cu el sa il lase la 1000 de lei si este ok, daca poti si mai jos este bine;
- Inainte sa il cumperi intereseaza-te daca mai gasesti piese pentru el sa nu il cumperi si sa ramai cu el fara sa mearga;
- Aprinderea nu stiu exista si modele cu starter electric si mecanic cu patina dar acela nu cred ca este electric tinand cont de anul de fabricatie, dupa `93 au aparut cele electrice de obicei dar nu poti stii fara sa intrebi;

Daca vrei o parere personala gasesti si mai ieftin sau la acelasi pret in stare excelenta, dar daca iti place deosebit de mult acela este ok mai ales daca mai scade pretul la 1000 de lei cum ti-am mai spus!