| spidy a întrebat:

Salut, ai mei m-au pus sa imi aleg o masina si mi-au dat 2 variante dar nu stiu pe care sa o aleg. voi ce ati alege dintre vw jetta 1.6 TDI 105CP Highline sau o skoda octavia Combi 4x4 1.6 TDI 105CP? amandoua sunt bune dar cred ca skoda e mai puturoasa imi ziceau si altii pentru ca are un motor cam mic pentru 4x4, dar arata intr-un fel mai bine de cat jetta.si jetta e o masina super. Astept si pararea voastra

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as alege Octavia, pe criteriu strict de gusturi. VW este totusi pentru Skoda ce este Renault pentru Dacia, insa eu unul nu inteleg nebunia asta cu VW.

regis
| regis a răspuns:

@anonim - exact asta am spus si eu. Nu m-am exprimat probabil foarte clar, am vrut sa spun ca personal imi place mai mult Octavia decat Jetta, insa trebuie sa recunoastem ca VW este o marca mai buna decat Skoda, chiar daca eu nu subscriu celor care vor NUMAI Volkswagen (am intalnit foarte multe persoane care nu vor sa auda de alte marci).

| BassHunter13 a răspuns:

Alege JETTA este una dintre cele mai bune masini si la pret mai mic!
jetta este vw care au motoare foarte bune! si nu se compara jetta cu octaviahee heesi parerea mea este ca culoarea la masini nu conteaza ci performanta lor

| push2gl a răspuns:

Skoda octavia Combi 4x4 mai buna pentru drumurile noastre

| RMihai a răspuns:

Skoda niciodata, jetta dar cu banii de pe jetta mai bine passat mai mare mai puternica, presupun ca o cumperi de noua

| larousee a răspuns:

Personal, consider ca masinile combi sunt pentru familie, nu pentru tineri.
amandoua sunt facute pe acelasi calapod deci ce tine de motor si fiabilitate, consum sunt aceleasi. eu as alege vw jetta

| marya977 a răspuns:

Eu zic ca mai bine e sa alegi vw jetta 1. 6 TDI 105CP Highlinewinking...pe culoare neagratongue

| Sofer a răspuns:

Alege Skoda Octavia dar nu motorul de 1.6 alege 1.9 TDI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regis volkswagen e mama la skoda. nu invers

| ShadoW_1795 a răspuns:

Jetta e mai buna parerea mea

| zece10 a răspuns:

Votez pentru jetta 100%