| Oprea_Alin_1993_Y8PX a întrebat:

Salut am cumparat si eu o masina in franta ei bine este inmatriculata pe numele meu itp valabil chestia este ca nu am asigurare este foarte scumpa as putea sa-i fac o asigurare in Romania sa o pot aduce pe teritoriul romaniei din franta.cum ar fi o asigurare de tranzit intentionez sa o inmatriculez in Romania

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asigurare de tranzit sau ce mai vrei tu acolo.
o aduci pe platforma in RO, ii scoti numere rosii si pe urma ii faci si asigurare

| xerxes1 a răspuns:

Cat iti cer francezii pentru o luna?

| ro74florin a răspuns:

Nu poți face asigurare la o firma din Romania pentru o.masina înmatriculata in alta țară