| HHTR a întrebat:

Salut, am cumpărat un casetofon auto, Pni Clementine 8428BT.
L-am montat eu personal ca nu mai aveam răbdare sa il duc la un service sa il monteze ei, gen (legal) in fine, a funcționat doar 1 zi și acum nu mai se aprinde... i-am verificat siguranța pe care o are in spate, nu era arsa dar i-am schimbat-o și tot degeaba ca tot nu se aprinde. Am încercat sa bag mufa de USB in el, după in telefon și telefonul se încarcă! Nu cred sa fie ars casetofonul și nici siguranța. In manual zice sa ii dau resetare dar nu știu cum. Nu cred ca acest model are fata detasabila ca nu găsesc cum sa ii dau jos fata! Si nici in garanție nu pot sa ma duc cu el ca trebuia ștampila pe bon de la service-ul care l-ar fi montat. Are cineva vreo idee? Cum il fac sa funcționeze iar?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Il lasi in bord, ca amintire si invatatura pe viata...
In loc de muzica, vei avea timp pentru meditatie asupra lucrurilor.

| ziftode a răspuns:

Intrebarea ta e aiurea din start, casetofoane nu am mai vazut de, cam un deceniu, iar modelul ala nu are casete deci nu e casetofon:
https://www.emag.ro/......DDSGK7BBM/

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

In manual nu apare nimic despre resetare?