| Ayazicfrate822 a întrebat:

Salut! Am dat comanda de o trotineta electrica si viteza maxima este 30 km / h, daca ii scot limitatorul cat poate prinde? Mentionez ca este de 350W.

4 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Leaga direct bateria motor si prinzi viteza maxima!

| SasaSasa2000 a răspuns:

Depinde de producător, orice trotineta din Uniunea Europeană este limitată la 25 km/h, noi nu putem știi.

| healerdx7 a răspuns:

La puterea aia, nici nu conteaza cat prinde fara limitator ca faci cu ea doua liniute si o bagi la incarcat.

| RadioEREVAN a răspuns:

Pe drumuri publice poate sa prinda intre 1 si 3 ani. Peste 25km/hr sau 4kw e moped si se supune inregistrarii pe primarie.
Iar din 15 iulie, nu se mai da cu suspendare (modificarile recente la CP). Pe offroad, nu ai treaba.