| seby10 a întrebat:

Am hotarat sa ma inscriu la scoala de soferi din Pascani si as vrea sa stiu ce scoala mi-ati recomanda?
Pe langa asta, mai am cateva intrebari:
-Se pot face orele de condus doar de luni pana vineri sau se pot face si in weekend-uri?
-Cat m-ar costa scoala in total?
-Cunoasteti vreun instructor de treaba? happy
Ce sfaturi imi mai puteti da?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Programul de condus il faci cu instructorul cum cadeti de acord, in asta nu e nici o problema. Nu stiu ce scoala - daca nu esti incuiat la creier poti lua examenul si studiind numai de pe net decretul si chestionarele. La orele de legislatie trebuie sa te duci dar acolo cel mai mult e treaba ca poti pune intrebari la ce nu intelegi.E indicat sa alegi cartea de lege si chestionare sau situl on line indicat de instructor. Sunt multe si nu mai stie nimeni care e mai bun.

| Pool77 a răspuns:

De recomandat nu pot deoarece nu stau in zona.
Din cate stiu nu se pot face in weekend.
Pe mine m-a costat 1200RON
Sfaturi nu prea am ce sa-ti dau, invata cat mai mult nu doar pentru examen ci si pentru ca sa fii sigur ca nu omori pe nimeni iar incearca sa nu te stresezi fii atent dar nu rigid.