| Svi_Gabi_1993 a întrebat:

Salut, am logan din 2006 1.5.dci și am o problema. Când apăs frana de picior acționează doar rotile pe fata și cele de pe spate nu. Am schimbat saboti, pivoți și degeaba tot nu frânează. Care ar fi motivul? Eu m-am gândit la repartitor dar nu sunt sigur, puțin ajutor va rog.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cel mai probabil ai pistonasele blocate de mizerie la rotile spate (nici a mea din 2005 cu doar 50.000 km facuti nu franeaza corect pe spate) si/sau repartitorul de frana blocat/defect.
Ar trebui inceput cu curatarea pistonaselor si verificarea comenzii corecte a repartitorului.