| Pîrvu_Andrei_1998 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de inelele angel eyes ( nu farul cu totul, doar ledurile de pe pozitii ), trebuiesc cumva omologate inelele? Este vreo problema daca am unul dintre inele rosu ( devil eyes din cate stiu ) si restul albe, adica se poate sa ma opreasca si sa ma sanctioneze din cauza asta? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Modificarile neomologate asupra sistemului de iluminat sunt interzise.
Deci in cazul tau, da, sunt ilegale si s-ar putea sa ramai fara talon.

| blAster85 a răspuns:

Cred ca da, daca e rosu s-ar putea sa ai neplaceri. Sa vedem daca raspunde cineva care stie mai multe.

| paulpaul25 a răspuns:

In teorie este interzisa montarea la autovehicule, remorci sau semiremorci a altor lumini, a luminilor de alta culoare decat cele omologate, ori de alta intensitate decat cea prevazuta prin constructie.

In practica, mai ales daca este vorba de BMW care vine cu asa ceva din fabrica nu ar trebui sa ai probleme indiferent de culoare lor, mai ales ca exista instalatii care te lasa sa schimbi culoarea din telefon si asa mai departe.
Probabil daca dai de cineva care vrea sa-ti faca rau se va putea lega de asta, dar e putin probabil sa se intample asta.