| CataZRO a întrebat:

Salut
Am o Nubira 2 Modelul 2007 motor 1.6 (Daewoo)
lumina de la faruri si proiectoare le am galbene dar acum este la "moda" albul big grin
asa ca m-am dus la un magazin de piese auto si il intreb pe la daca are becuri albe pentru faruri si el a zis ca nu se gasesc :O

deci intrebarea este se poate pune lumin alba pe o nubira 2 ca si a mea modelul 2007?

dar fara sa schimb alea pe acolo
MULTUMESC
daca da si niste pasi sau niste site-uri de unde pot comanda aceste leduri/becuri
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai doua variante or cu xenoane dar trebuie montate in service ca sa ai si garantie, si sa ai totul in regula + ca te costa vreo 700 de euro minim ceea ce nu merita pe o nubira, sau becuri albastre care au lumina alba si costa 32 de lei pentru faza scurta si 27 pentru faza lunga bucata si iti trebuie doua bucati stanga si dreapta, apoi ai terminat povestea!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cauta becuri Phillips BlueVision sau Osram Nightbraker. Sunt ceva mai scumpe dar lumineaza puternic si tin destul de mult. Din patru becuri Phillips cumparate in urma cu 6 ani, inca mai am doua pe faza lunga, cele de pe scurta le-am ars acum un an, incercand sa le demontez si sa le montez pe o alta masina.

| helgione a răspuns:

Cumpara-ti becuri din alea albastre la set de doua (lumina lor e alba ) se gasesc la supermarket.

| CataZRO explică:

Multumesc frumos pentru ajutorwinking

| Dominicc a răspuns:

Se numesc Xenoane sau Halogene.

Se schimba instalatia la far cand se pune unul si trebuie pus de cineva care se pricepe.

Nu e chiar asa usor pe cat crezi si apropo.

Se schimba si in acte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E complicat