| Geluelu a întrebat:

Salut!
Am o problemă cu un atv de copii care pornește la demaror
I-am schimbat benzină care se amestecă cu ulei
Am făcut alt combustibil cum trebuie și tot nu pornește
Demarorul este bun
Nu face nici măcar scânteia de pornire să auzi ca ar vrea să pornească
A rămas să curăț carburatorul și să verific bujia
Ar putea fi altceva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu face nici măcar scânteia de pornire...să curăț carburatorul și să verific bujia Ar putea fi altceva?"

carburatorul n-are nimic. Dacă n-ai scânteie, verifică circuitul ELECTRIC, acolo e problema

| Korkodeln a răspuns:

Ai inecat motorul se pare, scote bujia si sterge-o, cu ocazia asta verifici si daca ai scanteie.

Mai mult, daca ai abut combustibil "ciudat" si necorespunzator, la majoritatea carburatorelor sub bol e un surub-supapa pe care il poti deschide si lasa sa curga vreo cana de combustibil ca sa fii sigur ca s-a dus ala vechi.