| TbW a întrebat:

Salut! Am o problema la un Audi A8 2008.
Nu mai merge consola si nu mai pot umbla pe navigatie! Nu merge niciun buton, nimic.
Am pus un tester si consola nu mai comunica cu MMI ul.
Am vazut ca in portbagaj are ampliticatorul si Audi Navi iar in torpedou audi radio. Care din ele nu functioneaza si are treaba cu consola?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Verifica toate ce ai spus, unele au siguranta, verifica si siguranta din cutia de sigurante, poate so fi ars ceva siguranta.

Nu ai fost prea clar, deci ce anume nu merge, se aprinde ceva pe acel display sau nu?
Este mort indiferent ce buton apesi sau apare pe ecran ceva, doar ca nu ia comenzi cand apesi?

De exemplu daca pe ecran apar chestii dar tu apasind pe butoane si nu ia comenzi, ar fi de la amplificator, dar navigatia n-are a face cu amplificatoru ala din aripa sau undei pus.

Poate cas de vina comenzile alea ce spui tu ca apesi si nu ia comanda.