| LORDOFDRINK a întrebat:

Salut, am o ptoblrna cu o Skoda Fabia 2 1.2 tdi 2011
Dupa o regenerare a inceput sa se aprinda interminten martorul de bujii incandescente, dupa ce am pus pe test a aparut eroarea p0299.
Dupa stergere si mers vreo 20km nu a mai aparut dar dupa 2500rpm se aude cum sufla aer de parca am dat drumu la ventilatorul din interior si daca merg cu ea cu orice turatie constanta se ineaca, scade turatia creste. a mai intampinat cineva problema asta? Toate furtunele is in regula, turbina nu pare sa fie defecta, nu scoate fum alb. Singura chestie care am observat-o e ca a crescut foarte mult cantitatea de cenusa din filtrul de particule, acum 2 saptamani aveam 20g acum am 44g.

1 răspuns:
| rgbx a răspuns:

Vinde o