| Birta_Costi-Bogdan_1993 a întrebat:

Salut am o Scoda Octavia 1 din 98-99 motor de 1.6 16v 101 cp si in oras ma rupe in Extra-urba nu am probleme la 250 km majoritatea in Extra-urba i-am facut consum de 6.4 l/100km cu viteza medie de 60 km/h iar acum am 13 km in Urban viteza medie de 10 km/h si imi apare pe computer bord consum de 18.5 l/100km.
Oare are vreo problema pe la segmenti, sonda Landa, senzorul de benzina sau pur si simplul acesta este consumul ei?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La motorul ala consumul in urban ar fi pe undeva la 11-12%, dar la viteza aia medie de 10 km 18 e un consum oarecum normal. Daca nu crezi in calc de bord, fai plinul, mergi 100 km in oras, fa plinu la loc si vezi cat intra

2 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Fa testul consumului manual, daca e asa inseamna ca trebuie sa apelezi la un mos sa te invete sa conduci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal.