| carbon21 a întrebat:

Salut, am pe masina ceasuri maxidot de audi a3 8L masina fiind facelift, pot sa pun ceasuri de bord de S3 8L sau de pre-facelit, alea mai simple? Fara ca sa umblu in cp-ul masinii, nu ma intereseaza klm, din cate am auzit trebuie modificati dupa ceasurile vechi, deci poate ramane ca nu ma deranjeaz.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

La mașinile din ultimii 15 ani, face-lift, nu mai înseamnă doar o îmbunătățire la motor, caroserie ca acum 20-30 de ani în urmă!
Face-lift acum înseamnă în primul rând un update informatic. Și, chiar la un documentar am văzut, imposibilitatea de a repara, schimba sau modifica ceva fără să intri în unitatea computerului mașinii!
Chiar, pe acest site, am mai văzut întrebări frecvente în care cereau ajutorul căci a schimbat o piesă, dar nu mai funcționează corect mașina!
Sfatul meu este, nu umblați la mașină. Nu schimbați nimic!