| Rhjhfkk a întrebat:

Salut. Am și eu o problema cu închiderea centralizata la un Ford focus MK1. Mai exact, când apas sa incui sau sa descui se aude un clinchet sub torpedou și nu se întâmplă nimic și nici portbagajul nu se deschide din cheie. Ce ar putea să aibă? Menționez că mașina e abia cumpărată și nu știu dacă până acum a mers.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Verifica modulul de confort de sub torpedou.

| ENKIxxxxxx a răspuns:

Posibil actuatorul usii de la sofer unde este comanda centrala sa fie defecta.Incearca sa desfaci panoul usii pana ajungi la mecanisme si sa cureti sa ungi mecanismele, poate scapi asa, altfel....altul nou cred ca de pe amazon.