| Andrei_Paul_1999_AB7x a întrebat:

Salut, am si eu un golf 5 fsi 90 cp si am de gand sa-i fac un swap de motor, sa trec la un 2.0 fsi, pe langa motor, ce modificari mai intervin si cam aproximativ la ce costuri m-ar duce? Multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cutia de viteze trebuie schimbata si ea, posibil si planetarele.
Si la electrica e multa munca.
Ai nevoie de un service gen Coasta de est, ca sa se prinda din prima, si sa-ti poata estima si un pret.
Mai sunt din loc in loc, garaje care sa-ti faca asa ceva, dar service-urile normale de reparatii nu o sa-si piarda timpul invatand astfel de operatii.

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie inlocuit Ecu si imperechiat apoi cu toate modulele masini.
Vinde-o cumpara un GTI din 2012 si ai rezolvat toate problemele.