| BananaInfuriata a întrebat:

Salut! Am si eu un motor yamaha yzf r125 2009, problema este ca atunci cand bag benzina si merg cam turat mi se inneaca motorul. Asta consider eu, o pornesc urca la 3000 scade la 2000 urca la 3000 si tot asa, dupa ce o pornesc iar peste o ora nu are nimic. Stiti ce ar avea?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Carburatie sau injectie? Alta intrebare ar fi daca cat de veche e bateria? Are scaderi de putere? Are check engine aprins( bipaie lumina galbena) Trage aiurea?