| Crossssssover a întrebat:

Salut, am si eu un scuter de 50cc, l-am cumparat de la cineva care il adusese din Italia, avea o copie dupa factura originala de achizitie, i-am lasat-o unui prieten idiot care lucreaza pe la primarie, sa mi-o inscrie in evidenta iar acesta a pierdut hartia. Fostul proprietar nu mai are alte copii dupa factura iar asta nu gaseste de niciun fel factura, cum as putea sa inmatricuez scuterul ca il tin degeaba de o gramada de timp?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca cu un contract de vanzare-cumparare, incheiat cu persoana de la care ai cumparat scuterul si o declaratie notariala, prin care declari ca ai cumparat legal scuterul, nu este furat dar vanzatorul nu ti-a putut da actele deoarece le-a pierdut.