| FactorulX a întrebat:

Salut,am si eu un scuter PEUGEOT LUDIX cu set motor de 49cc schimbat recent(inca nu i-am terminat rodajul)dar imi consuma cat un BMW, cam 7-8%.Ce sa fac? ce are?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Factor, incearca sa-i schimbi jiglorul de maxim, cu cate 5 punte! Daca pe maxim ai 72, montezi altul de 67(am ales aleatoriu aceasta masura, trebuie sa demontezi carburatorul si sa vezi ce scrie pe el )! Scoate pistonasul din carburator, si pune acul din prelungirea lui pe pozitia a II-a, cea din mijloc, apoi vezi in cateva zile daca ia mai scazut consumul! Trebuie sa scada sigur, iar daca tot ti se pare cam mare, montezi alt jigler de maxim, mai mic cu 5 puncte! Ai toba originala sau este modificata $ Ce carburator ai montat pe Ludix de 12 sau 17 $ Astept vesti!

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Mergi la ala care ti-a schimbat setul sa-ti regleze carburatorul. Daca te apuci si nu ai experienta il dai peste cap de tot.

| FactorulX explică:

Pai eu l-am schimbathappyam fost cu un alt scoter la service de am schimbat setul si am fost atent la ala...:d.Merci pentru raspunsuri.