| CarzyPeople2015 a întrebat:

Am un 320d e46 (nu facelif) si am gasit cablul asta atarnand langa roata din dreapta fata

https://drive.google.com/......GUilj/view

Apoi in urmatoarea zi am observat ca masina scoate un zgomot ciudat daca intorc rotile pe loc
si in mers am patit pentru 2 secunde sa imi trepideze foarte tare. Servo merge dar cand virez stanga simt putina rezistenta.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-ti masina inapoi la locul unde s-au verificat si placutele, sa se uite mai atent ce problema este.
Tu ai dus masina la ei si le-ai platit tocmai pentru a depista problemele, inainte de ITP.
"Au trecut cu vederea" ca a cazut senzorul si franele dau avarie?

| CarzyPeople2015 explică:

UPDATE: Cablul e senzorul de temperatura, nimic important.
Am uitat sa mentionez ca mi s-a aprins in bord avertizarea pentru placutele de frana ( cerc cu 2 linii curbate si intrerupte una pe o parte una pe cealalta) dar placutele au fost verificate cu 2 zile in urma pentru ITP