| Teo026 a întrebat:

Am un Aprilia RS 50 si nu imi mai trage decat foarte foarte putin! Setul nu este zgariat, dar pe piston, primul segment a ramas blocat. Deci sunt constient ca pierde compresie! Dar: daca il bag in viteza 1 si il turez, dupa o perioada de turatie incepe sa traga tare, dar acum cand e rece motorul parca trage mai bine, dar cand se incalzeste motorul foarte greu dau pe drum drept viteza 2-3 inainte urcam multe dealuri si cu viteza 3 si a 4, dar acum, aceleasi dealuri abia urca, dar daca il tin mai turat, ca sa nu scada turatia 7-8000 urca fara probleme, De ce nu trage cand e cald motorul? Urgent!

4 răspunsuri:
| Teo026 explică:

Da, am incercat sa il inlocuiesc, dar tot ramane blocat. Primul santulet de la segment e putin "dilatat" laughing nu intra segmentul cum trebuie in el, si cand intra se blocheaza! Am compresie buna dar nu trage! Cu aceeasi compresie care o aveam cand am pus setul nou, acum nu trage deloc!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Costa 120 de euro un kit de RS, de ce nu-l schimbi?

| Mariussss14 a răspuns:

Cum spune Daaanciu incoluieste segmentul blocat si uitate la ulei sa nu fie prea incins happy

| Daaanciu a răspuns:

Inlocuieste segmentul blocat