| Alex_Alex_1987_VeIC a întrebat:

Salut, am un ATV Bashan de 300 4x4 cu, cutie semi-auto. Problema e ca nu stiu pe unde se face schimbul de ulei la transmisie. Cineva care stie?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca nu are orificiu pe unde sa pui fluid,atunci inseamna ca nu se schimba acel fluid la transmisie, moare masinaria si fluidul ala va mai fi bun inca multi ani.
Sau se schimba pe acolo pe unde se scoate,de scos orice transmisie are baie pe unde se scoate fluidul,deci se schimba pe acolo folosind o pompa,caz in care pui fluid pana da pe afara, atunci este la nivel, pui dopu sau ce are si aia e tot.

Dar cauta, vezi poate ca o avea un orificiu pe undeva.Ce am spus este in cazul in care nu are sigur orificiu de umplere, sau cum so mai numi.