| LFR a întrebat:

Salut, am un bmw e90 facelift de 2011 cu jante M pe 17... sunt curios daca as putea sa ii pun jante pe 19 fara vreo modificare, daca se poate, cam pe ar ceda din cauza acestor jante sau ce efecte negative ar avea?

Răspuns Câştigător
| Boy91 a răspuns:

Salut,da se poate, numa sa nu iti frece in aripi, mai ales la viraje sau daca pui mai multe persoane in spate, efectele negative ar fi in primul rand ca iti termini directi+consum ridicat+nu iti mai indica corect viteza+daca nu sunt trecute in talon si ai ghinionul sa te opreasca cei de la RAR ramai si fara talon.Tu decizi