| Quazar a întrebat:

Salut, am un duster 4x4 si am ramas suspendat cu o roata in zapada, roata dreapta se invartea in gol, am incercat sa ies si intr-un final am iesit, in incercarea de a iesi am turat motorul de cateva ori pana sa ies si acum daca trec de 2000 de turatii imi apare martor ulei la bord si ramane asa pana ce scade sub 2000 de rotatii, mai cunosc un duster care la fel face, dupa 2000 turatii se aprinde acel martor, ce ar putea fi, aveti idee? ^_^

1 răspuns:
| tryndamid a răspuns:

Am pățit ceva asemănător la Golf 4 1.6 benzină. Încă nu am făcut-o, dar din ce am citit, martorul ulei roșu apare ori din cauza senzorului defect, sau presiune mică la ulei, sau lipsă de ulei sau ulei de calitate inferioară.